Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 09 papuga nimfa 1- Przez otwarte okno wleciała nam do mieszkania papuga i nie wiemy co robić. Nie chcemy, aby wyleciała z powrotem, bo sama sobie raczej nie poradzi – zgłoszenie o takiej treści wpłynęło do straży miejskiej w niedzielę wieczorem. Na miejsce udał się Ekopatrol i odłowił ptaka. Okazało się, że była to nimfa.

W niedzielę 10 września ok. godz. 18.00 do straży miejskiej zadzwoniła mieszkanka jednego z bloków przy ul. Konstancińskiej i poinformowała, że przez otwarte okno znajdującego się na dziesiątym piętrze mieszkania wleciała papuga. Kobieta poprosiła strażników o pomoc w odłowieniu ptaka.

- Gdy weszliśmy do mieszkania zauważyliśmy latającą papugę. Ptak nie miał żadnych widocznych obrażeń, był spokojny i oswojony, bez problemu dał się odłowić. Okazało się, że była to papuga z gatunku nimf. Niewykluczone, że mogła wymknąć się z niewłaściwie zabezpieczonej klatki – opisuje przebieg interwencji insp. Józef Sadowski z Ekopatrolu Straży Miejskiej m. st. Warszawy. Mundurowi podziękowali kobiecie za zgłoszenie – ptak wypuszczony z powrotem za okno i pozostawiony bez pomocy człowieka mógłby nie przeżyć. - Mogłyby nim zainteresować się drapieżniki z którymi papuga nie miałaby szans – podkreśla strażnik.

Odłowiony ptak trafił do Ptasiego Azylu w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

W tym roku strażnicy miejscy odłowili już blisko 4 tys. ptaków, w tym 16 papug.

Referat Prasowy

2017 09 papuga nimfa 12017 09 papuga nimfa 22017 09 papuga nimfa 3

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech