Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 01 fantomy bielany 01Strażnicy miejscy otrzymali od władz Dzielnicy Bielany nowy sprzęt wspierający działania profilaktyczne. Nowe wyposażenie to m.in. fantom do nauki resuscytacji i defibrylator treningowy (AED).

Referat profilaktyki warszawskiej straży miejskiej od sześciu lat organizuje na Bielanach zajęcia „Wiem – pomagam – ratuję”. Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy realizowane są z uczniami VI klas szkół podstawowych. W ubiegłym roku w kilkudziesięciu spotkaniach warsztatowych wzięło udział ponad 1000 uczniów bielańskich podstawówek. Dodatkowo strażnicy szkolą nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych – mówi Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Na terenie dzielnicy zajęcia prowadzone są przez dwie strażniczki insp. Anetę Skrobutan oraz st. str. Rozetę Trawińską. – Ich rzetelna praca i osobiste zaangażowanie jest bardzo wysoko oceniana przez naszych nauczycieli i uczniów – podkreśla Burmistrz Pietruczuk.

To jednak nie koniec zakupów bielańskiego ratusza. Strażnicy prowadzą zajęcia również dla nauczycieli oraz rodziców. Popularne są szkolenia z rozpoznawania szkodliwych psychoaktywnych substancji. Dzięki przekazanej walizce z atrapami narkotyków i akcesoriami do ich zażywania edukacja rodziców będzie łatwiejsza i skuteczniejsza.

– Każdy specyfik w kuferku jest opatrzony opisem i nazwą używaną w młodzieżowym slangu. Ważnym elementem szkolenia jest zapoznanie nauczycieli oraz rodziców uczniów z tym, jak wyglądają akcesoria do zażywania narkotyków i ich przechowywania. Dzięki narkogoglom dorośli będą mogli zobaczyć, jak zmienia się obraz świata po zażyciu środków psychotropowych – tłumaczy insp. Aneta Skrobutan z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy.
Przekazany sprzęt ułatwi funkcjonariuszkom prowadzenie zajęć edukacyjnych.

  • 2020_01_fantomy_bielany_01
  • 2020_01_fantomy_bielany_02
  • 2020_01_fantomy_bielany_03
  • 2020_01_fantomy_bielany_04
  • 2020_01_fantomy_bielany_05
  • 2020_01_fantomy_bielany_06
  • 2020_01_fantomy_bielany_07
  • 2020_01_fantomy_bielany_08
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech