Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 04 papuga azylWe wtorkowe popołudnie do straży miejskiej zadzwonił jeden z mieszkańców bloku przy ul. Conrada i poinformował, że pomiędzy parterem a dwunastym piętrem przemieszcza się młoda papużka, która najprawdopodobniej uciekła swojemu właścicielowi. Ptakiem zaopiekowali się przybyli na miejsce strażnicy miejscy z Ekopatrolu.

We wtorek około godz. 12.00 funkcjonariusze z Ekopatrolu otrzymali wezwanie do jednego z bloków mieszkalnych przy ul. Conrada. Według zgłaszającego, w budynku na jednej z klatek schodowych miał znajdować się niebieski ptak, który przemieszczał się pomiędzy piętrami.

- Po przyjechaniu na miejsce zastaliśmy siedzącą na parapecie pomiędzy dziewiątym a dziesiątym piętrem młodą papugę falistą, która była w bardzo dobrym stanie i nie bała się ludzi. Najprawdopodobniej ptak uciekł któremuś z lokatorów bloku – relacjonuje mł. spec. Ewa Pałaszewska-Łoś z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Funkcjonariusze rozpytali lokatorów mieszkań znajdujących się na klatce, nikt jednak nie przyznał się, aby papuga należała do niego. Strażnicy odłowili ptaka za pomocą siatki i przewieźli go do Ptasiego Azylu w stołecznym ogrodzie zoologicznym, gdzie kolorowa zguba będzie czekać na swojego właściciela

Referat Prasowy

2017 04 papuga azyl

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech