Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 03 bielany bezpieczenstwo 180x135Strażnicy miejscy  z V Oddziału Terenowego,  podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Komisji Samorządowej i Dialogu Społecznego Rady Dzielnicy Bielany, zaprezentowali wyniki swojej działalności w 2016 roku na Bielanach.

W środę 29 marca w siedzibie V Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy przy ul. Szegedyńskiej  odbyły się posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Komisji Samorządowej i Dialogu Społecznego Rady Dzielnicy Bielany. W trakcie spotkania naczelnik V Oddziału Terenowego Romuald Modzelewski przedstawił radnym podsumowanie działalności oddziału w 2016 roku. Opowiedział, z jakimi sprawami najczęściej zwracali się do straży miejskiej mieszkańcy i w jaki sposób funkcjonariusze odpowiadali na ich potrzeby. Zapoznał  zgromadzonych z prezentacją przedstawiającą szczegółowe wyniki działań strażników z V Oddziału. Podkreślił również, że z roku na rok rośnie liczba zgłoszeń od mieszkańców, co świadczy m. in. o rosnącym zaufaniu do formacji.  

Na spotkaniu był również obecny zastępca naczelnika Wydziału Prewencji KRP V podinspektor Dariusz Skalski, który zaprezentował wyniki działań swojego rejonu w ubiegłym roku.

Jak wynika z przedstawionych danych, najbardziej dokuczliwym dla mieszkańców Bielan problemem w 2016 roku był brak miejsc postojowych oraz nieprawidłowe parkowanie pojazdów. W dalszej kolejności wymieniono problem zakłócania porządku publicznego na terenie osiedlowych podwórek. W kwestii parkowania pojazdów strażnicy miejscy zaproponowali zmiany w organizacjach ruchu, a w kwestii zakłócania na terenie osiedli rozważenie możliwości zamontowania kamer monitoringu wizyjnego przez wspólnoty mieszkaniowe.

Referat Prasowy

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech