Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 04 bialoleka nimfa 0031 marca wieczorem Ekopatrol otrzymał zgłoszenie dotyczące kolorowego zbiega, którego udało się złapać na nowobudowanym osiedlu na Żeraniu. Gdy funkcjonariuszka i funkcjonariusz przybyli na miejsce ochrona budynku przekazała im piękną papugę nimfę.

Jak twierdzili ochroniarze nagle wśród szarości budynków - pojawił się piękny, egzotyczny gość. Papuga prawdopodobnie uciekła hodowcy. Okazała się być bardzo przyjaznym i miłym ptakiem, szybko wskoczyła na ramię strażniczki i zaczęła zabawę. Została bezpiecznie przewieziona do Ptasiego Azylu – na szczęście jest zaobrączkowana wiec właściciel szybko powinien odzyskać swoją kolorową i egzotyczną zgubę.

Nymphicus hollandicus – gatunek średniego ptaka z rodziny kakaduowatych (Cacatuidae) jedynego przedstawiciela podrodziny nimf (Nymphicinae). Zasiedla Australię. Nimfy są dobrze przystosowane do lotu, gdyż prowadzą koczowniczy tryb życia. Nimfy żyją na wolności 10-14 lat w niewoli do 25. W Polsce jest to wyłącznie ptak hodowlany.

  • 2019_04_bialoleka_nimfa_00
  • 2019_04_bialoleka_nimfa_01
  • 2019_04_bialoleka_nimfa_02
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech