Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

zdjęcie ilustracyjneStrażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy 11 grudnia patrolowali Białołękę ok. godz. 10.00 otrzymali zgłoszenie o osobie bezdomnej przebywającej w komórce przy ul. Erazma z Zakroczymia. Leżącego na ziemi mężczyznę znalazła jedna z mieszkanek kamienicy.

- Kiedy przyjechaliśmy mężczyzna był trzeźwy i bardzo silnie wychłodzony. Nie pamiętał kiedy ostatnio jadł, ani kiedy pił. Powiedział, że jest chory na raka i nie ma domu, ponieważ rodzina sprzedała mieszkanie gdy był w szpitalu – powiedziała st. insp. Dorota Widłak ratownik medyczny z VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Funkcjonariusze owinęli mężczyznę kocem termicznym, napoili i dokonali oględzin. Bezdomny pił z trudem i ciężko oddychał. Ze wzglądu na silne wyczerpanie organizmu chorobą i wychłodzenie ciała wezwano karetkę pogotowia.
- Z komórki do karetki musiał przejść 15 metrów. Pokonał ten dystans z dwoma przystankami. Miał szczęście, że został znaleziony przez lokatorkę kamienicy – dodała Dorota Widłak.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

zdj. z archiwum Straży Miejskiej

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech