Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2018 01 oos warsztat 02Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska codziennie dokonują kontroli posesji i miejsc, gdzie może dochodzić do nieprawidłowości. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na gospodarkę odpadami w małych firmach i zakładach usługowych, gdzie najczęściej stwierdzają zaniedbania.

Podczas kontroli przeprowadzonej 23 stycznia w jednej ze stolarni na terenie Białołęki strażnicy miejscy stwierdzili, że działająca przy niej lakiernia odprowadza opary lakierów bezpośrednio do środowiska. Właściciel zakładu nie posiadał wymaganych w takim wypadku zezwoleń. Ponadto w zakładzie spalano lakierowane odpady płyt meblowych, instalacja elektryczna nie spełniała norm bezpieczeństwa, nie stosowano się do obowiązujących przepisów BHP i PPOŻ. O stwierdzonych nieprawidłowościach funkcjonariusze powiadomili Wydział Konserwacji i Środowiska Dzielnicy Białołęka oraz nałożyli na właściciela przewidziane prawem kary.

Kilka dni wcześniej także na terenie Białołęki funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska skontrolowali zakład samochodowy. Ujawniono, że na terenie posesji zalegały wraki pojazdów, duże ilości złomu, samochodowe szyby, opony, beczki oraz odpady meblowe. Na terenie posesji stwierdzono plamy oleju przenikające do gleby. Strażnicy miejscy nałożyli na właściciela posesji przewidziane prawem sankcje i polecili uprzątnąć teren.

  • 2018_01_oos_lakiernia_01
  • 2018_01_oos_lakiernia_02
  • 2018_01_oos_warsztat_01
  • 2018_01_oos_warsztat_02
  • 2018_01_oos_warsztat_03

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech