Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 04 los bemowo 03Mniej niż zazwyczaj zaludnione ulice Warszawy zachęcają dziką zwierzynę do sprawdzenia, jak wygląda duże miasto. Tak było i tym razem. Na wycieczkę do stolicy wybrał się dwuletni łoś. Przywiodła go nie tylko ciekawość, ale też najprawdopodobniej chęć "upolowania" jakiegoś smacznego kąska. Chyba jednak nie został poinformowany, że po torowisku się nie spaceruje. Ruch tramwajowy został wstrzymany, a strażnicy miejscy z Ekopatrolu - poproszeni o pomoc.

Dochodziła godzina 7 rano, gdy funkcjonariusze z Ekopatrolu otrzymali od dyspozytora polecenie udania się w okolice ulicy Bolkowskiej na Bemowie, gdzie po torach tramwajowych miał spacerować sobie łoś. Informacja potwierdziła się. 

- Gdy przybyliśmy na miejsce, zwierzę spokojnie chodziło sobie po torach. Czasem się na nich kładło, czasem z nich schodziło i jak gdyby nigdy nic - skubało trawę. Wokół zebrał się spory tłum gapiów, którym - głównie ze względu na zagrożenie epidemiczne - wydaliśmy polecenie rozejścia się. Zabezpieczyliśmy wraz z policją teren przed dostępem osób postronnych i zadzwoniliśmy po łowczego Lasów Miejskich - informują strażnicy z Ekopatrolu, którzy przeprowadzali interwencję.

Przybyły na miejsce łowczy w sposób bezpieczny odłowił około trzystukilogramowego dwulatka, który został przewieziony do swojego naturalnego środowiska w Kampinosie.

2020 04 los bemowo 03

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech