Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 07 upm gorczewska 01W poniedziałek 29 lipca strażnicy wspólnie z lekarzami z przychodni dla bezdomnych (Lekarze Nadziei) skontrolowali rejon ulicy Górczewskiej. Zgodnie z informacją, którą posiadali funkcjonariusze, na jednej z posesji znajdował się bezdomny z raną nogi.

Lekarze wspólnie z ratownikami ze straży miejskiej zbadali ranę oraz ogólny stan zdrowia bezdomnego. U chorego stwierdzono gorączkę, a po zdjęciu starych opatrunków okazało się, że noga jest w bardzo złym stanie i wymaga specjalistycznej terapii. Lekarze dokładnie oczyścili ranę i założyli nowy, jałowy opatrunek. Chory otrzymał też leki przeciwzapalne. Ponieważ odmówił interwencji pogotowia ratunkowego, wskazano mu adres przychodni, w której przyjmują Lekarze Nadziei – tam będzie mógł skorzystać z bezpłatnej pomocy lekarskiej. 

„Uliczny Patrol Medyczny” jest całorocznym projektem Caritas Polska, Straży Miejskiej m.st. Warszawy i Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei, wzorowanym na podobnie działających w większych miastach europejskich i amerykańskich. Utrzymywany jest z ofiarności osób, którym nieobojętny jest los osób bezdomnych, którzy znaleźli się w najtrudniejszym z życiowych kryzysów, walczą z samotnością, uzależnieniami, brakiem nadziei, degradacją życiową i nie zawsze wygrywają.

  • 2019_07_upm_gorczewska_01
  • 2019_07_upm_gorczewska_02
  • 2019_07_upm_gorczewska_03
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech