Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

Zdjęcie ilustracyjne

Patrol straży miejskiej z Bemowa dostał wezwanie do zaniedbanej, bezdomnej kobiety. Dzięki współpracy z Caritas, szybko udało się jej pomóc.

Na miejscu zgłoszenia strażniczy patrol zastał milczącą kobietę. - Stała jak posąg ze wzrokiem utkwionym w jednym punkcie. Nie reagowała na nasze pytania. Jakby była nieobecna – relacjonuje st. insp. Alfred Paplak, który brał udział w interwencji. Początkowo strażnicy nie mogli nawiązać z kobietą kontaktu. Na szczęście trafiła na funkcjonariuszy na co dzień zajmujących się problemami osób bezdomnych. Dzięki doświadczeniu, wysłannikom straży udało się pozyskać zaufanie bezdomnej. Kobieta wyznała, że potrzebuje schronienia i przystała na pomoc strażników. Później wydarzenia potoczyły się już szybko. Strażnicy skontaktowali się z Caritas, w ośrodku którego znalazła dach nad głową i mogła zjeść coś ciepłego. Kobieta skorzystała z łaźni, przeprowadzono dezynfekcję jej ubrań i przydzielono miejsce noclegowe.

Dalej kobietą zajął się pracownik opieki społecznej, który zadba o stan zdrowia kobiety i pokieruje jej dalszymi losami.

Kto wie, być może będzie to początek jej nowego, lepszego życia.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech