Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2017 04 dziki bemowoLas już im nie wystarczył. Dwa dziki wybrały się na spacer ulicami Bemowa. Zawędrowały na teren biblioteki przy ul. Powstańców Śląskich. O spacerowiczach straż miejską poinformowali mieszkańcy.

Zgłoszenie dotyczące dzików spacerujących ulicami Bemowa wpłynęło do straży miejskiej w środę po południu. Na miejsce natychmiast został wysłany Ekopatrol. Strażnicy wezwali łowczego Lasów Miejskich.

- Do czasu przyjazdu łowczego, jak również w trakcie prowadzonych przez niego czynności, razem ze strażnikami z oddziału terenowego zabezpieczaliśmy teren przed dostępem osób postronnych. Pilnowaliśmy, by zwierzęta nie wybiegły na jezdnię. Dziki nie były agresywne. To około roczne osobniki. Po odłowieniu zostały przewiezione do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt przy ul. Korkowej – tłumaczy mł. spec. Mariusz Bontruk z Ekopatrolu.

Tylko w ubiegłym roku straż miejska odnotowała ponad 1800 zdarzeń dotyczących dzików, które przedostały się na teren miasta. Najwięcej interwencji przeprowadzono na terenie Bielan, Wawra i Białołęki. W roku 2017 takich zdarzeń było już niemal 1000. Wizyty zwierząt w mieście najczęściej mają związek z poszukiwaniem pożywienia. Należy pamiętać, że w przypadku spotkania z dzikimi zwierzętami trzeba zachować ostrożność i jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby. Podmiotem wiodącym w tym zakresie są Lasy Miejskie Warszawa. Na miejsce wskazane przez służby, do których wpłynie zgłoszenie, przyjedzie łowczy i to on podejmie decyzję co do dalszego sposobu postępowania.

Pamiętajmy również, że nie można podchodzić do zwierzęcia leżącego – nawet jeżeli jest ranne, może zmobilizować wszystkie siły i stanowić zagrożenie dla człowieka. Nie można też dokarmiać dzikich zwierząt. Takie zachowanie zachęca je do coraz częstszych odwiedzin i skutkuje to poszerzaniem granic ich terytorium.

Referat Prasowy

2017 04 dziki bemowo

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech