Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech

2020 03 top kwiecien 1

Widok Miasteczka Ruchu DrogowegoWznawiamy dni otwarte w Miasteczku Ruchu Drogowego. Pierwszy raz w tym roku przy ulicy Sołtyka 8/10 będzie można skorzystać z naszej infrastruktury w sobotę 17 kwietnia. Obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa maseczką. Zapraszamy.

Po zimowej przerwie, w sobotę 17 kwietnia, wracają dni otwarte w Miasteczku Ruchu Drogowego. W weekendy wszyscy chętni będą mogli korzystać z placu w godzinach od 10 do 18. Aktualny harmonogram dni otwartych oraz zasady umawiania wizyt grup zorganizowanych znajdują się na tej stronie. Ze względu na sytuację epidemiczną na terenie miasteczka obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przy użyciu maseczki. W jednym czasie na placu może przebywać maksymalnie 20 osób.

W Warszawie z roku na rok przybywa dróg dla rowerów i rowerzystów. Nie spada też niestety liczba popełnianych przez nich wykroczeń, jakie odnotowują strażnicy. Pomijając 2020 rok, który był wyjątkowy, w latach poprzednich strażnicy nakładali średnio na rowerzystów około 600 mandatów, udzielili blisko 400 pouczeń, a w ponad 60 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądów.

Zdecydowanie najczęściej popełniane wykroczenie to jazda po chodniku lub przejściu dla pieszych. Bardzo niebezpiecznym zachowaniem jest też niestosowanie się do przepisów o obowiązkowym oświetleniu roweru podczas jazdy po zmroku. Strażnicy odnotowują również ignorowanie czerwonego światła oraz niezrozumienie znaków regulujących sposób poruszania się po drogach, na których sąsiadują ze sobą rowerzyści i piesi.

Te i wiele innych przepisów można sobie odświeżyć podczas wizyty w Miasteczku Ruchu Drogowego, zlokalizowanym na terenie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Sołtyka 8/10. Na terenie miasteczka odwzorowano typową infrastrukturę drogową. Są ulice, skrzyżowania, znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejścia dla pieszych, chodniki, droga dla rowerów, a nawet przystanki czy przejazd kolejowy (więcej na temat infrastruktury miasteczka można przeczytać TUTAJ). Jest też możliwość skonsultowania zasad ruchu z wykwalifikowanym instruktorem Straży Miejskiej.

Zapraszamy dorosłych i dzieci.

 

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech